מנהיגות קשובה של אומן לחימה

מאת: מאסטר איל ינילוב

מאת: מאסטר איל ינילוב

אייל קשור בעולם הקרב-מגע משנת 1974, ומרצה ומכשיר מדריכים מאז שנת 1981. כנשיא וכמדריך ראשי של KMG, איל עומד בראש ארגון עולמי הפועל בכ-60 מדינות, עם למעלה מ- 1500 מדריכים ועשרות אלפי לקוחות – פרטיים, ממשלתיים, וחברות מסקטורים שונים.

אומנות לחימה עוסקת במודעות אישית. מאמנים בה יכולות גופניות ומיומנויות טכניות דרכן לומד כל אדם להכיר את עצמו, את חוזקותיו, את חולשותיו ואת מגבלותיו.

מעל יכולות אלו, הפיזיות, נמצא האימון המנטאלי. המודעות האישית של אומן הלחימה הבכיר, המצטיין, מאפשרת לו הכרה בחוזקות ובחולשותיו המנטליות ומתוך כך ינהל באופן יעיל את תגובותיו בסיטואציות אשר בהן מערכת התגובות האוטומטיות של האדם – מערכת 1 – נכנסת לפעולה. מערכת זו מנסה לייצר באופן מידי ראקציות התנהגותיות וגופניות לא רצויות, כשלא מדובר במצב הישרדותי של חיים ומות.

אותה מודעות אישית מאפשרת לא רק ראיה עצמית וביקורת אישית נקייה אלא גם קשיבות לזולת. מסגרת האימונים של אומני לחימה מחייבת תיאום עם שותפים לאימון שלמעשה מדמים יריבים או תוקפים מסוכנים, זאת תוך כדי שיתוף פעולה ושליטה במינוני האגרסיביות.

מעבר לכך – בתהליך עקבי ונכון ומטבע אופי מסגרת האימונים, בכל סיטואציה אומן הלחימה שלושה כובעים: כובע התלמיד, כובע המורה וכובע המנהיג. הוא רוכש לעצמו את הפתיחות ללמידה ואת היכולת לקבל היזון חוזר והכוונה מהשותפים/יריבים שלו לאימונים, גם הוא נותן פידבק ומנחה אותם, תוך שהוא מוביל את האימונים בקצב, ובעוצמה שאותם הוא יכול להכתיב.

אומני לחימה מיומנים ומצטיינים מנצלים, באופן טבעי, כלים וידע – טכני ומנטאלי – שרכשו, כדי להתאמן טוב יותר, אך גם להוביל ולהנהיג את שותפיהם ליחידת האימון בתוך מיני קוסמוס קטן.

נכון – לכל דוג׳ו (מיפאנית, אולם האימונים של אומנות הלחימה) המאסטר שלו אשר מהווה את אבן יסוד המקום, מתווה את הדרך, מנהל את אופי האימונים ומהווה דוגמא ובסיס לאמות מידה ולערכים גבוהים עבור כל החניכים, אך כל אחד מהם נמצא לפרקים בנקודות בהן מושכות ההנהגה אצלו ביד.

השליטה העצמית, המיקוד, השקט, החוסן המנטאלי, המודעות האישית הגבוהה – מאפשרים להם הנחייה ומתן דוגמא לדרך, תוך התאמה עצמית למידותיו ויכולותיו של מי שמולם ואיתם באותו יום בדוג׳ו. מעבר לתכנים שאנו מעבירים – אנו יוצרים את האווירה הייחודית הזו במסגרת סדנאות המנהלים שלנו, כדי לזמן פתיחות, קשיבות, למידה וצמיחה.

שתפו

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email