להפיק את המיטב מחוסר הצלחה

מאת: מאסטר איל ינילוב

מאת: מאסטר איל ינילוב

אייל קשור בעולם הקרב-מגע משנת 1974, ומרצה ומכשיר מדריכים מאז שנת 1981. כנשיא וכמדריך ראשי של KMG, איל עומד בראש ארגון עולמי הפועל בכ-60 מדינות, עם למעלה מ- 1500 מדריכים ועשרות אלפי לקוחות – פרטיים, ממשלתיים, וחברות מסקטורים שונים.

תומס ווטסון, נשיא IBM בעבר (1956-1974), הציג את הפורמולה הפשוטה שלו להצלחה: הכפלה של מינון הכישלונות. הוא הסביר כי רואים בכישלון את אויב ההצלחה, אך למעשה הכישלון הוא חלק אינטגראלי של התהליך לכן יש צורך לשנות תפיסה כך שהכישלון לא יגרום לרתיעה אלא דווקא יהפוך לכלי למידה ומנוף לצמיחה.

כאשר קושרים בין עולם העסקים ובין עולם אומנות הלחימה הרי שישנן סיטואציות אמת וסיטואציות אימון. בשתיהן המטרה היא לסיים את התהליך בהצלחה אל מול יריב או בן זוג (בדמות אדם יחיד, בדמות תאגיד וכו’) ובמידת האפשר ללא פגע, כשהמרכיב המנטאלי משחק תפקיד מרכזי באפשרות לנצח.

בעימות אמיתי, בין אם זה עימות אלים “ברחוב” או בשדה הקרב הצלחה שלך פרושו תבוסת היריב, כאן אנו חותרים לתוצאת LOSE-WIN. אבל מה אנו רוצים להשיג בעת אימון?

בתוך הליך אימון מתקיימת למידה אשר תלויה לא רק באדם עצמו אלא גם ביריב. יריב מתאים, אשר יהווה אתגר ויאפשר לא רק יישום מיומנויות שונות בהצלחה, אלא גם יביא לעיתים לחוסר נוחות, לעיתים לחוסר הצלחה וגם לחוויית כישלון- הוא מבורך. תהליך אימון נכון יאפשר למידה, תרגול, ניתוח, תיקון, למידה חוזרת ויישום משופר להתקדמות. לכן באימון אנו שואפים למצב של WIN-WIN שני המתאמנים לומדים ומשתפרים ו”הפסד” או כישלון גם הם סוג של ניצחון כיוון שהצלחנו ללמוד.

על המתודות וטכניקות האימונים המנטאליים שפיתחנו לאורך השנים ב-KMG ושרתמנו מעולם פרקטי אחד – עולם הלחימה, לעולם פרקטי אחר, מקביל – עולם העסקים – הנוגעים בחוזק, אומץ, התמודדות עם סטרס ופחד (בעיקר מכישלון) – אנסה להרחיב בבלוגים הבאים.

שתפו

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email